У нацпарку на Рівненщині планують проводити інклюзивні екскурсії

У Рівненській області на території НПП «Дермансько-Острозький» хочуть проводити інклюзивні екскурсії. Зокрема, безбар'єрною буде екостежка «Урочище Вільхава».

Про це повідомляють у Рівненській ОДА.

Працівники національного природного парку за підтримки Управління культури і туризму Рівненської ОДА облаштували екостежку для людей з порушенням зору. Це є важливим чинником для створення безбар'єрного доступу до природи.

Днями там провели майстер-клас "Обстеження доступності екостежки «Урочище Вільхава»".

Урочище відвідали рівненські експерти з безбар'єрності. Провідний бібліотекар Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області Петро Поліщук, експертка з безбар'єності, редакторка шрифту Брайля, консультантка з інклюзивності та універсального дизайну Ніна Матковська-Асєєва та біологиня Клеванської спеціальної школи № 1 Світлана Фінчук проінспектувати екологічну стежку на доступність.

Працівники нацпарку отримали важливі поради і зауваження, як зробити об’єкт ще доступнішим для людей з інвалідністю та вдосконалити проведення інклюзивних екскурсій.

Заступниця начальника Управління культури і туризму ОДА Ярослава Гаврилова зауважила, що одним із складових безбар’єрності є інформаційні інтерактивні стенди, розташовані уздовж маршруту. Таким чином гортаючи віртуальні сторінки, можна побачити унікальність і мальовничість ландшафтів екостежки. Над створенням професійної 3-D фотозйомки Урочища Вільхава працював експерт з продуктів Google, сертифікований фотограф Google Олег Костюкевич.

Нагадаємо, екологічна стежка «Урочище Вільхава» розташована на Здолбунівщині на території лісового заказника місцевого значення «Вільхава», що знаходиться у Дермансько-Острозькому національному природному парку. Стежку створено для проведення навчально-освітньої екологічної роботи, охорони природи та навколишнього середовища, виховання екологічної свідомості, ознайомлення з багатством рослинного і тваринного світу.

Читайте також